| anonim_4396 a întrebat:

Iohannis chiar a vandut copii? E adevarat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iohannis nu a vandut copii, a facut partea dintr o echipa care se ocupa cu translatori si care au ajutat la adoptiile internationale de la inceputul anilor '90. Adoptiile nu inseamna vanzare de copii sau trafic de persoane.

Dar na, presa de opozitie a trebuie sa inventeze niste rahaturi cu care sa arunce in campania electorala... rahaturi care aparent au prins la cei care iau de bune informatiile fara sa aiba cea mai mica intentie de a se informa inainte

13 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

PSD-ul a aruncat porcaria asta pe piata in alegeri pentru ca a stiut ca are un electorat cu un nivel de educatie extrem de scazut care o s-o creada. Asta e politica, mai ales pe la noi. PSD-ul, partidul care pretinde ca e de partea celor saraci, slabi si vulnerabili, in loc sa-i educe pe acesti oameni, ii ingroapa mai mult in prostie cu dezinformari de genul asta. Si totul e facut cu un scop clar. Daca ai un grup de oameni care te voteaza tocmai pentru ca sunt saraci si mai slab educati, vrei sa te asiguri ca vor ramane asa si pentru alegerile viitoare, ca nu cumva sa le pierzi voturile. Bineinteles, tu vei pretinde ca esti de partea lor si vrei sa-i ajuti, dar partidele astea de opozitie nu te lasa.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ce a facut ce n-a facut, acum vinde toata Romania.

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cui?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Oricui. Banu sa iasa. De excursii.

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Adica aduce investitori?
Hai ca aveam o parere mai buna despre tine. Crezi ca presedintele baga direct bani in buzunar ca sa se duca la munte 2 zile? E una din cele mai penibile explicatii care le ai dat pe aici pe site.

am inteles ca nu esti fanul democratiei si capitalismului, da vino cu explicatii mai serioase ca stiu ca poti

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Democratie ...HA! Praf in ochii orbilor.
http://www.curierulnational.ro/......ana-n+1989

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Nu poti fi angajat la 2 stapani. Ori masoneria, ori Romania -
http://www.ziaristionline.ro/......e-si-date/

| suntserios a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu voi mai continua discutia... aceleasi lucrui pe care le am mai discutat la alte intrebari

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Exact. Se pare ca esti ceva mai tanar sau ma rog, nu varsta garanteaza maturitatea. Ai timp. Simte pe pielea ta in continuare.
http://www.viatadesucces.com/morala-experimentului-cu-broasca/

| Claudiu1905 a răspuns:

E presedintele Romaniei, nu poti avea pretentii, se poate orice big grin

| ChrystianSandu a răspuns:

Da, sigur, tot ce este pe internet si pe Antene este adevarat.