| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care chiar cred Iohannis e implicat in trafic de copii:
Daca e adevarat acest zvon de ce DNA-ul nu a luat masuri, de ce oficiali nu au luat masuri? Nu vi se pare ceva putred in aceste zvonuri?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Evident, sunt doar speculaţii grosolane.
Ponta nu e nici primul, nici ultimul, care vrea cu disperare să scape de Iohannis (care a fost reales la primăria Sibiului de mai multe ori şi deci mereu a fost în atenţia publicului şi adversarilor; mai mulţi au săpat în trecutul lui de-a lungul anilor şi nu au găsit nimic dovedibil şi consistent), şi dacă psd-iştii ar fi avut vreo dovadă pentru acuzaţiile sale, dacă nu ar fi doar vorbe goale, menite să deruteze populaţia, Iohannis ar fi fost închis demult (mai ales la câtă influenţă are Ponta...).

Dar aşa, profită şi Ponta de ce poate - de naivitatea oamenilor, manipulându-i prin mass-media, să mai câştige nişte voturi, că să câştige alegerile pe merit nu are nicio şansă.

Apropo, Iohannis a dezminţit toate acele acuzaţii şi a afirmat că cei adoptaţi - acum deja adulţi - sunt bine, sănătoşi şi o poate demonstra cu acte.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Stiu, am auzit de la frate-meu mai mic, ca a auzit prin localitate zvonuri facute de psd-isiti cum ca chipurile daca iese presedinte are sa inchida...granitele! Oare cate aberati au sa mai scoata, dar si mai periculos e oareca cati creduli are sa mai creada?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt conştienţi că pot câstiga doar prin minciuni şi josnicii, aşa că folosesc la greu singura sa armă, profitând de creduli.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis: "Distribuiți acest VIDEO: Până astăzi, Victor Ponta m-a evitat cu succes. Nu a existat o dezbatere publică, nu există niciun semn că s-ar dori o discuție pe această temă. În concluzie, las orgoliile mele deoparte și ne vedem la ora 20:00 la Realitatea TV într-o dezbatere televizată!"

https://www.facebook.com/....../video.php

Emisiunea poate fi urmărită și online aici:
http://webtv.realitatea.net/......http?/live

...deci să fim pe fază. :)

NOname
| NOname a răspuns:

"Iohannis, adopții: Copiii din Canada vor veni în România/Video.

Subiect de presă în fiecare campanie electorală în care Klaus Iohannis candidează, tema "traficului de copii" în care ar fi implicat primarul Sibiului a devenit una națională în această toamnă.

Noutăți: cei trei copii "dispăruți" sunt acum oameni mari, au luat legătura cu unele din rudele rămase în țară și vor veni la Rășinari anul viitor."

Continuare şi interviul cu rudele copiilor aici:
http://www.expresmagazin.ro/......nia-video/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai crezut chiat tot ce sa zis in campanie?

Iohannis a intermediat o adoptie, care nu e chiar acelasi lucru cu traficul

| Expressions a răspuns:

Meriti ban. De ce vi aici cu politica?

| NOname a răspuns (pentru Expressions):

Expressions, suntem la "Legislaţie, Politic & Social". Despre ce ai vrea să vorbim?

| Teardrop a răspuns (pentru Expressions):

Pentru că există secţiunea "Legislaţie, Politic& Social".

| Anonia a răspuns:

Ba da. E putred tot. E o marsavie pe care opozitia a scos-o. Nu stiu daca mai tineti minte filmuletul cu Basescu, cand "lovea" un copil. (Nu mi place Base-dar filmuletul ala era o aberatie)Sunt manevre, manipulari, mizerii... din atatia oamenii se doreste ca macar cateva mii de parinti sa muste momeala si sa nu voteze "traficantul de copii"...