| jasmina a întrebat:

La cate luni dupa inregistrarea dosarului se primesc cei 600 roni pentru ingrijirea copilului? Eu sunt din provincie, am nascut la sfarsitul lui iulie, in august am avut prenatal inca pana la 8 septembrie, dupa ce sotul a depus dosarul, I s-a spus ca toate dosarele se trimit la Bucuresti(!)si cam prin decembrie voi primi banii bineanteles si retroactiv...

4 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

NU ai ce face decat sa astepti... mie mi-a venit (retroactiv ce-i drept) dupa 1 luna si jumatate.
Incearca la numarul de telefon din situl atasat - http://www.ddfssbuc.org/....../index.php

| jasmina explică:

Daca ma poate ajuta cineva din Bucuresti cu o adresa sau un nr.de telefon unde ma pot interesa de ce dureaza asa mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am interesat, nu-ratacit...ci birocratia din tara asta.Nu stiu ce fac mamicile care n-au sot...

| magda_1944 a răspuns:

Eu am primit banii imediat in luna din care am intrat in maternitate, eu te sfatuiesc sa incerci si pe plan local sa vezi daca nu ti s-a ratacit dosarul fara sa ajunga unde trebuie, oricum am mai auzit si eu de cazuri nefericite cand au venit cu foarte mare intarzaiere, sa-ti creasca mare copilasul.