| tudorvolcano a întrebat:

La ce bătaie și-au luat rușii în Ucraina, ar mai trebui să ne mai fie frică de ei?
Dacă nu s-au putut lupta pe câmpie liberă cu un stat învecinat, ce ar putea să ne facă rușii nouă?
Că doar trebuie să treacă prin toată Ucraina să poată ajunge la noi.

Iar pământul nostru nu e câmpie liberă, ci e plin de dealuri și lanțuri muntoase, plus nenumărate pârâuri, râuri, mlaștini și oricând pot fi făcute gropi în străzi și distruse poduri.

Și chiar dacă ar veni, ce ne-ar putea face? Să ne ia sărăcia sau să ne ia politicienii?
Pe politicieni, îi trimitem lor cadou și plătim și transportul, dacă ne scapă de hoți și politicieni șpăgari laughing.

Mă uit la cum au fost abandonate fabriciile la noi în România, zici că e după război, în multe cazuri nici nu au mai reconstruit altceva pe terenul acela, ci a rămas totul pustiu.

Cred că mai degrabă ar trebui să-i luăm în râs.

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multe nucleare au peste 40 de ani fara servisare, cel mai probabil isi face vraiste ruskina lui. Atat de paranoic nu e sa arunce bomba atomica, exista interese in lumea larga si legaturi de marfa - bani. China ce face daca rusia pune laba pe UE nu-i convine pentru ca pierde profit, euro lira e mai puternica decat rubla... daca se duce naibii muya UE atunci se va duce cand nu ne asteptam

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred să vină la noi. Da, trebuie mai degrabă luați în râs și condamnați pentru atrocitățile pe care le fac.
Din păcate, nu și-au luat bătaia pe care o merită. Deja anexează teritorii și au distrus atâtea vieți și orașe încât să zici că nu au făcut nimic.