| anonim_4396 a întrebat:

La incetarea contractului de munca conf. legii 53/2003, art. 56, lit. J, se primeste ajutor de somaj?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Ca sa beneficiezi de somaj, cauza concedierii trebuie sa constea in desfiintarea postului.Asta ar fi singura conditie. Din cate stiu eu, litera J se da atunci cand expira contractul de munca...

2 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Nu, sub nici o forma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am lucrat la firma FUJIKURA-DEJ din 20. 07/2009-20. 07. 2010 dar din data de 15. 03. 2o10 am avut 8 zile de concediu medical urgenta-spitalizare.La expirarea contractului de 1 an nu am primit somaj din cauza celor 8 zile de c. m.