| SSPIR a întrebat:

La nivel de judet IJJ are brigada speciala de interventie? Brasovul are Brigada Speciala de INterventie a Jamdarmeriei? e la fel de pregatita ca cea din Bucuresti? DIR din MApN cu ce se ocupa? E adevarat ca BSIJ are cei mai pregatiti oameni la ora actuala? multumesc anticipat...

2 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Sigur cred ca cei de la anti tero sunt cei mai buni de la SRI

| corado a răspuns:

Din cate stiu eu D. I. I. C. O. T. (Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism) au cei mai pregatiti oameni la ora actuala. Ii gasesti peste tot mai ales imbracati in civil. Ei recruteaza cei mai buni oameni de la S.S.P.I.R., D.P.I.R., B. S. I. J. Elita noastra este reprezentata de D. I. I. C. O. T. care au un succes foarte mare cu pierderi foarte mici!