| Făgăraş a întrebat:

Trupa de interventie a S. I. E se numeste Brigada Delta? se ridica la nivelul de pregatire a Brigazii Antitero? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Din cate stiu, da se numeste DELTA, dar nu oficial. Cat despre cea mai buna brigada speciala din ROU, aceasta este a SRI -Fortele Speciale(insa ei nu actioneaza decat extern si numai in cazuri de atentat la adresa statului, dar sunt cei mai pregatiti- aici e frate'miu laughing. De multe ori, se face schimb de experienta cu Navi SEAL din SUA.