| Demeister a întrebat:

La noi în România este gelozia principalul motiv al crimelor?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pfff ce m-ai sperit cand ti-ai schimbat iar numele, credeam ca a mai aparut unul ca tine care pune intrebari din astea.

Motivul principal in Romania e prostia si bautura.

| Kaℓi a răspuns (pentru suntserios):

Same here happy
Oare de unde ii vin intrebarile astea? l-am intrebat si pe el, dar nu mi-a raspuns...

| suntserios a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu stiu, dar poate e mai bine sa nu aflam... sa ne suprinda cu o carte scrisa despre cum sa te aperi de rapiri si batai la balul bobocilor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil. Dar combinata cu banii.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu chiar principalul dar este unul dintre motive.

| Oana92 a răspuns:

Principalul motiv al crimelor din Romania este prostia. Pe bune! Uita-te putin la stirile de la ora 5. Oamenii aia nu sunt doar saraci si iritabili, dar sunt si incredibil de prosti. Incearca sa ii spui unui prost sa se mute 3 cm mai in stanga si ai sa vezi reactia lui. Daca adaugi in ecutie si alcoolul (care nu e un argument al crimelor, dar e un factor dezinhibator) si eventualele scandaluri din trecut dintre victima si atacator si ai un rezultat de toata frumusetea.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Da gelozia pe altii si banii sunt motivul crimelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că principalul motiv sunt banii, ar putea fi pe locul 2, deși nu-s prea sigură thinking

| Kyılε a răspuns:

Cred ca principalul motiv al crimelor ar fi ziua de maine, si apoi gelozia. Strict parerea mea.

| pufipo a răspuns:

Gelozia, banii, bautura