Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

La noi în România merită să faci asigurare privată de sănătate sau este o înșelătorie?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sati repede de la o noțiune la alta.
România, asigurare de sănătate, înșelătorie= fraudă.
Când întrebi astfel, îți închipui că chiar așa merg lucrurile?
Nu începe prăpastia din întrebare din mintea ta, ca să sugereze o asemenea îndoială?
Deci cum ar fi să îți răspundă careva pe TPU (dta te aștepți la asta, că de aia întrebi).
Da la noi în România, asta e o fraudă, cum treci granița, nu mai e.
De unde ai învățat să gândești atât de negativ despre propria ta țară?
Crezi că niște răspunsuri de aici o să îți schimbe ție viziunea?
Nu. E o țară de puncte, puncte, asta ai vrut să ne spui cu întrebarea dtale, de ce nu spui așa direct și invoci asigurarea?
Vai de tine, și de cine te-a educat astfel!

| Țoglă a răspuns:

Nu prea merită să-ți faci tu singur. Mai degrabă angajatorul se ocupă de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| hunyadiandreea a răspuns:

Eu zic ca nu merita, este o inselatorie.