| LanguageMaster a întrebat:

La noi in Romania SRI are cei mai buni specialisti in software?
De exemplu, la computer hacking.

3 răspunsuri:
| Levente a răspuns:

SRI nu se ocupa cu asa ceva in Romania. Cu siguranta ai pecit pe un virus, o alerta care care este mascat cu denumirea de sri.

| LanguageMaster explică (pentru Levente):

Intrebam de curiozitate!

| faceboom a răspuns:

In mod normal asa ar trebui, sa aiba cei mai buni specialisti in securitate software. Dar avand in vedere ca salariile sunt de buget, tind sa cred ca exista oameni mai buni la firmele private sau sunt deja plecati pe afara.

Dar oricum, la nivel global echipa de securitate este clasata mult mai bine decat multe tari europene.