| LanguageMaster a întrebat:

Legiuitorii care fac legi sunt plătiți pentru munca lor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca sunt platiti si inca foarte bine, pentru functia pe care o au (parlamentari, compartimentele juridice, etc).

| Andrei007007 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sa nu uitam si de banii pe care ii iau pe langa salarii laughing Ca doar nu stau ei in 20.000 de euro, mai iau "bonus" de "furt" in valoare de 100.000 euro happy

| Simpatic a răspuns (pentru Andrei007007):

Te asigur ca niciun parlametar fie el si sef de comisie nu ia nici pe aproape 20.000 de euro, poti vedea pe net salariile lor
Parlamentarii nostri nenorociti iau bani din furat nu din salarii!
Singurul care la noi in tara care are salariu 20.000 de euro + pensie 20.000 de euro este scarba de Mugur Isarescu... ceva de tot kkatul, niciun salariu la stat intr-o democratie nu ar trebui sa fie mai mare decat salariul presedintelui tarii! Iata ca se poate...