| icyi a întrebat:

Lucrez la un ONG cu copii institutionalizati, programul meu de munca e 24 din 24 cu o zi libera pe saptamana. Ce parere aveti despre un astfel de program? Credeti ca e normal ca un angajat sa lucreze asa? Sanatatea fizica si psihica cat poate rezista in acest ritm?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca asta e programul de lucru, fiindca insemna ca practic nu dormi 6 zile consecutiv, ceea ce este imposibil. Daca ai regim de intern, asta nu inseamna ca toata perioada cat stai in institutie muncesti. Munca este munca, nu include perioadele de masa, somn, TV, odihna.

| mariazet45 a răspuns:

24 de ore munca e imposibil, probabil in acel loc tu locuiesti, stai cu acei copii le dai sa manance ii pui sa isi faca temele le arati cu sa isi faca paturile, asta nu ineamna ca lucrezi 24 de ore, dar si asa nu este corect din punct de vedere legal si omeneste. Pe acel post ar trebui sa lucreze cel putin 3 persoane, iar daca tie iti plateste cat pentru 3 salarii si iti convine nu ai de ce sa te plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bataie de joc, dauneaza la greu sanatatii fizice si psihice + ca in ziua de azi prin munca cinstita mori de foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

24 din 24 cu o zi libera pe saptamana? raised eyebrows Tu esti ceva superman/woman?

| scr a răspuns:

Trebuia sa ai programul macar 24 ore lucrate cu 24 libere, deci o zi munca, o zi odihna. Dar daca salariul e pe masura, se merita cativa ani.