| MirceaBade31 a întrebat:

Ma freacă întrebarea asta, ce e cu mascații? De ce au masca, cu ce sunt mai presus decât jandarmii sau politie?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca ei actioneaza anti crima organizata nu crezi ca trebuie sa le fie protejata identitatea?

| Catrice a răspuns:

Aaa...pregătirea complet diferită poate ii face superiori?!

| cristimihailov a răspuns:

Pentru protectia personala. Sa nu decina victime prin dezvaluirea identitatii.

| mudokins78 a răspuns:

Pai batman de ce are masca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se tem și ei de covid. big grin

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut, Mascatii asa cum ne place noua sa spunem sunt de fapt trupa de interventie a Politiei in caz ca un scandal degenereaza la violente asupra unui organ de politie(ei au cagule ca sa isi ascunda identitatea )cand descind in vilele romiilor sau dau intr-o retea de trafic de droguri sau trafic de carne vie ..infractorii in cauza se pot razbuna pe ei ..asa ca tot timpul ei poarta cagule sa isi protejeze capul si nu numai ci si familia in multe cazuri multi infractori hartuiesc politisti si pe familiile acestora!