| Demeister a întrebat:

De ce mascații de la poliție dau rar interviuri reporterilor?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru a se proteja pe ei si familiile lor. De altfel ei au purtator de cuvant care nu este dintre mascati.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că sunt mascați și e normal ca un om care nu vrea să-și facă publică identitatea să nu vorbească.

| Demeister explică (pentru OnuOnulică):

Pentru a se proteja de răzbunări?

| OnuOnulică a răspuns (pentru Demeister):

Da, într-o oarecare măsură. Însă, cum am spus mai sus, masca le păstrează identitatea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ei nu le au cu vorbele laughing

| Idkidk a răspuns:

Pentru că nu vor acest lucru. Sau pentru a rămâne anonimi.winking

| Salontanul a răspuns (pentru Idkidk):

Pai si una si alta. Iti dai seama daca cei arestati afla cine i-a arestat? In timpul arestarii se mai folosete si forta. Vor cauta sa se razbune pe ei, mai ales cei din lumea interlopa. Apropo! Mersi pentru apreciere.

| FrateleRobert a răspuns:

Ca otet de mere.Pur si simplu ca vor.