| anonim_4396 a întrebat:

Ma sunat de cei de la ROMTELECOM si mi-au zis ca sa facut o ETALONARE de factura, eu am fost la zi cu factura desi uneori am platit mai tarziu! Si m-au pus sa platesc 87 de lei! Ce inseamna asta! Mia venit factura de 200 avand in vedere ca am parabola fara multe canale si internet de 2 mp
! Mi se pare mult cand am sunat mi-au zis ca este pe 1 luna jumate ca sa incheiat contractu asta am inteleso dar cu etalonarea nu! Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Eu inteleg ca Romtelecom nu vrea sa desprinda de vechile mentalitati si tot incearca sa fure clientul prin diverse tertipuri si sa ofere niste servicii de toata jena. Eu am "divortat" de ei in momentul in care a aparut concurenta, in speta RDS-RCS. Ca sa ai un termen de comparatie, eu platesc pentru : internet (fibra optica), tv prin cablu, antena satelit, telefon (fix si mobil cu 550 min incluse) doar 66 ron. Nu am a ma plange de aceste servicii. Daca tot s-a incheiat contractul cu ei - nu-l mai prelungi - treci la alt operator care nu te fura la maniera asta.