| anonim_4396 a întrebat:

Mai e purtarea măștii obligatorie în spațiile publice deschise?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, mai este, cel putin pana in 12 februarie, atunci expira actuala stare de alerta. Poate ca la o noua stare de alerta nu va mai fi obligatorie, dar ma indoiesc, avand in vedere ca se mentin infectarile la un numar destul de mare si chiar ar putea sa creasca dupa deschiderea scolilor.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O prostie, mai ales în orașele unde se mănâncă înăuntru.

| RealKing01 a răspuns:

Masca o sa o porti toata viata, deja numarul de infectari in Romania este prea mare si o sa mai creasca.

| safacspumedacastiu a răspuns:

Nu. acum depinde de tine daca vr s o porti sau nu