| username2468 a întrebat:

Mai iese Anglia din U.E?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Marea Britanie (nu Anglia) a iesit din UE, in prezent exista doar o problema: a iesit cu acord sau fara un acord cu UE.
In perioada de la iesire si pana acum (o perioada de tranzitie in care MB a fost de facto in UE) s-a tot incercat incheierea unui acord dar nu s-a reusit pana acum.

| Violleta2022 a răspuns:

UK a iesit deja din Uniunea Europeana, doar ca este o perioada de tranzitie, ca sa dea timp tuturor care tranziteaza sau muncesc ori stau in UK fara contract legal de munca, sa paraseasca UK-ul.
Granitele vor fii inchise oficial in 31 ianuarie 2021, cand se va putea intra acolo numai cu VIZA legala!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A ieșit deja. Nu se ma întoarce repede.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... nu a iesit deja? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

A iesit deja, pe 31 ianuarie 2021 se face 1 an.Probabil se face confuzie cu perioada de tranzitie si aprobarea noilor reglementari si acorduri intre UE si UK.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca este ceva capcana.

Si imi plac capcanele big grin

| johnnny123 a răspuns:

Sa mai iasa inca o data? Brexit-ul a intrat in vigoare pe 31 ianuarie 2020

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iese, iese. Mai incet dar iese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.gov.uk/transition
A iesit, da.Ai aici mai multe informatii. Daca vrei sa pleci, incearca sa aplici de acum pentru viza, depinde pentru ce ai nevoie.Cheers!