| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Din 2019 Anglia iese din UE, deci n-o sa mai putem lucra acolo? nici cu contract?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu se stie exact cum o sa fie cu forta de munca, depinde de ce se va stabili la negocierile dintre Marea Britanie si UE, privind conditiile iesirii MB din UE. Se pare ca o sa se poata munci in continuare, mai ales cei care deja sunt la munca.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Ti-am spus ca nu se stie exact cum va fi si eu nu sunt ghicitor. Tot ce se poate sa se convina privind libera circulatie a fortei de munca, mai ales daca locul de munca este obtinut in mod legal.

| RAY a răspuns:

In sf un popor cu creier, normal ca nu, fiecare in tara lui

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Ca vizitator poti merge oriunde pe lumea asta, toti vor banii tai

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Am inteles, stiu Andrei

| BuLaNNNeL a răspuns:

Din ce spunea premierul la începutul brexitului, ziceau ca accepta romanii la munca (normal, mana de lucru buna si ieftina)

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Doar cei care au 5 ani vechime cu contract direct cu patronu ramane restul valea