| anonim_4396 a întrebat:

Mai in gluma mai in serios se cam apropie razboiul sau nu? Credeti ca officialii chinezi, care sunt sustinatori ai nordistilor, au stiut de acel atac?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie vreun razboi, nu convine nimanui (poate doar fabricantilor de arme), nici SUA si nici Chinei si cu atat mai putin cetatenilor din cele doua Corei. Numai bine!

| izvordemunte a răspuns:

No idea. S-ar putea. Din nefericire nimic nu mai e intamplator. In plus, daca iti amintesti, SUA facea numite comentarii anii trecuti referitor la Coreea de Nord, mai ales ca sunt aliati Sudului, repede s-au grabit sa anunte solidaritatea si ajutorul fata de Sud. In timpul asta insa, Rusia si China asteapta, relativ calmi. E ingrijorator ce s-a intamplat. Mi se pare stupid sa atace o insula pe care locuiau doar civili, e o provocare aproape de neiertat, ar spune unii. Asta stiind ca in spatele Coreei de Sud e tocmai SUA.

| CybeRAthlete a răspuns:

Noi oricum suntem feriti pentru ca suntem cam cu 50 de ani in urma...
referitor la intrebarea ta, sunt factori externi care influenteaza chestii gen. nu sunt un adept al teoriilor conspiratiilor, dar lucruri de genul asta se zvonesc si se fac pentru a nelinisti masele sa ne atraga atentia de la alte chestii mai importante...
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza tare este ca Duminica va avea loc un exercitiu militar la care participa Korea de Sud si nimeni altii decit ai lor pretini dragi americanii