| gortu a întrebat:

Mai multe detalii:mi se da dovada de 2 saptamani.intreprinderea asiguranduma sa nu-mi fac probleme ca osami aduca permisul in doua trei zile ca sau dat telefoane. vrajeli. au trecut doua saptamani si nimic intru in panica ajung la director. binenteles ca directorul habar nu avea. seful de coloana la anuntat pe seful de autobaza ca nr sunt expirate. nu-i nimic dale drumul au verificare si asigurare dale drumul se cunoaste situatia. noi soferii nu stiam nimic. ajung la procuratura mi se mai da o luna drept de conducere si intrprinderea sa trimita adresa cine se face vinovat de scoaterea autobuzelor si mie o sami vina acasa neanceperea urmariri penale asta spunandumio cineva de la inteprindere. se termina luna nimic ma duc iar la procuratura surpriza s-a mutat. ajung la sediul nou pai sa vezi ca procurorul care se ocupa de caz este an concediu nu avem dosarele, apa curent, telefoane, si nici bani de plicuri.am ramas masca. bun si eu ce fac cum muncesc, vino peste o saptamana ca acum doar ce ne-am mutat. maine ma duc la munca intreprinderea nu se inplica deloc ba mai mult sustin ca soferul ieste de vina ca nu a verificat actele. nimeni nu mai recunoaste nimic toti sunt nevinovati. azi ma duc si la sindicat c toate ca nu o sa ma ajute si sindicatul cu prea multe(sofer la inteprindere de 20 de ani fara nici o amenda sau abatere infractor peste noapte.)

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Da-i in judecata si cerele si daune si nu 1 leu ci milioane. Daca nu faci nimic nici ei nu vor misca nimic.

1 răspuns:
| gortu explică:

Prblema e ca nu pre stau pe roze si nu stiu cat de mult mi-as putea permite un avocat in ziua de azi si sa ma lupt cu cea mai mare regie de transport in comun sustinuta si de primariecu sefi in intrprindere care sunt consilieri la primarie si cu director psd si cu mama lor de jigodii