| bc83boom a întrebat:

Mergeti la votare?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Merg, pentru ca, desi nu cred ca vreun candidat e mai breaz decat ceilalti, daca stau acasa si astept sa voteze "babele si mosii" pentru mine, nu am niciun drept sa ma lamentez.
Pe langa faptul ca, neducandu-ma la vot, nu fac altceva decat sa sprijin frauda electorala.
Asa ca, mai bine ma duc si anulez buletinul, decat sa voteze cine "trebuie" in locul meu.
Cu ocazia asta, fac un apel la toti cei care va ascundeti in spatele lui "n-am cu cine sa votez", sa nu mai indrazniti sa va plangeti de Presedinte, de guvern, de autoritatile locale, pentru ca voi n-ar trebui sa aveti nicio parere. Sau...chiar nu va pasa.

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bineinteles, e un drept pe care o sa mi-l savarsesc.

daniela
| daniela a răspuns:

Da... fata mea voteaza pentru prima data in viata ei

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! E ceva de la sine inteles! Sper s-o faceti si voi!

| hândel a răspuns:

Daa, dupa ce se termina ma duc.

| Orannginna a răspuns:

N'ar insemna nimic daca nu ne'am duce. Ba mai rau, pentru ca fiecare vot conteaza. Eu personal, as vota.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu ...nu mai cred din pacate in nimic...atitea s-au promis si eu in viata mea personala nu am simtit nici o schimbare in bine...las sa aleaga altii care mai cred in ceva...

| Gabystelistu95 a răspuns:

Si ai mei ma duc.

| Irina a răspuns:

Bineinteles ca merg. cum sa imi pierd dreptul de a ma plange ca nu merge nimic bine in tara noastra? Daca nu as vota ce drept as mai avea sa ma plang?

| Jonsdottir a răspuns:

Sunt inca minora, dar daca as fi majora, nu m'as duce tongue Nu am de ce, pe cine sa votez?!
Sunt de acord cu alllinna tongue
laughing Aaaaa, este datoria noastra de cetateni?! Uite ca ma doare in cot tongue

| astertix09 a răspuns:

Inainte de a merge la vot cititi articolul asta pe wikipedia sa vedeti cata schimbare se va produce
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pre%C5%9Fedintele_Rom%C3%A2niei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Depinde de vreme...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti ca oricum degeaba mergeti. Ticalosii aia, va dau senzatia ca voi alegeti si in realitate ei stau cu rindul la putere si-si unfla buzunarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost niciodata si nici n-am sa merg, este forma mea de protest impotriva tampelii in masa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa. Mergem.

| ubitzika a răspuns:

Nu ca nu am 18 anilaughing mai am d crescut inca 4 anisoribig grinbig grinbig grin: tu t duci?

| Sabrina_2288 a răspuns:

Eu una nu happy
Se duc parinti mei

| Alex.Camata a răspuns:

Mergem la votare pe când vom avea pe cine sa alegem pana atunci continuam sa lăsam pe babele și moși ăștia sa tot voteze, și bineînțeles sa aștept în continuare ce promit aceste relicvele persistente

Întrebări similare