| MarisRadu91 a întrebat:

Mi-a expirat rca-ul la masina, si as vrea sa o mut in alt oras la o ruda, care o va tine in garaj o perioada pana ma stabilizez cu banii, momentan nu imi permit sa platesc asigurarea pe 6luni, exista o asigurare mai mica? gen 1 luna o saptamana sau o zi? ca practic o zi mi-ar trebui, sau daca stie cineva alta metoda sa mut masina 100kilometrii fara sa i-au amenda, ii raman recunoscator happy multumesc

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In cazul tau nu se poate face RCA pe mai putin de 6 luni. Sunt si alte metode, insa mai putin probabil sa merite complicatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RCA se poate face doar pe 6 luni sau un an.Solutia cea mai sigura ca sa nu fii amendat, este platforma.

| Alicezzz a răspuns:

Nu poti sa-i faci faci asigurare pe o luna sau o zi, nu iti face nici un asigurator asta! Dar poti cauta pe cineva care are platforma si sa te intelegi cu el la bani (pentru ca este cam scump) si asa o muti la ruda respectiva! Baftawinking