| Hodirnau_Alex_1999 a întrebat:

Mi-a fost suspendat carnetul de conducere. Intrebarea sta in felul urmator, mi-a venit acasa azi 8.10 un comunicat prin care trebuie sa se desemneze conducatorul autovehiculului. Am fost si am trimis toate datele si astept sa vina procesul verbal. Intrebarea e: Cele 90 de zile de suspendare se vor calcula de la 1.10 cand apare pe comunicat ca am fost prins de radar, sau din momentul in care vine procesul verbal?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu permisul de conducere ti-a fost suspendat ci dreptul de a conduce.
Suspendarea se calculeaza incepand cu data cand predai permisul de conducere.