| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a zis cineva mai demult ca a vorbit cu un puscarias prin scrisori si era nu stiu ce fel de program pentru puscariasii care nu mai aveau cu cine vorbi sau ceva de genu asta. Stiti cumva detalii sau cum as putea sa ma inscriu la un astfel de program?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, exista, exemplul de mai jos este concret organizat, insa nu l-am verificat personal, l-am gasit cautand pe internet in aceasta dimineata
http://stiri.resursecrestine.ro/64117/misiune-in-inchisori
in Europa sunt asemenea programe in mai multe tari deja.
Succes si felicitari pentru idee.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da un telefon la un penitenciar din apropierea localitatii tale de domiciliu ori la Administratia Nationala a Penitenciarelor si o sa afli daca exista acel program si alte informatii. Numai bine!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Numai asa, de curiozitate, de ce ai vrea sa faci asta?