| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un radio online.
am nevoie de licenta?
Radio Cristian este NON-PROFIT.
nu trebuie licenta daca e NON-PROFIT, nu trebuie FIRMA,
nu are cna-ul ce sa se amestece.
nu fac niciun rau.
hostez de pe computer-ul meu de acasa 3/24 de ore pe zi.
asa deci si prin urmare eu am voie sa hostez
hostez gratis.nu caut rating pentru bani etc.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„am nevoie de licenta?" - Nu.
„nu trebuie licenta daca e NON-PROFIT, nu trebuie FIRMA," - Nu-ți trebuie firmă.

„nu are cna-ul ce sa se amestece." - CNA-ul nu are putere de reglementare asupra Internetului (slavă cerului!).

Atenție însă! Dacă difuzezi muzică asupra căreia nu deții drepturile de autor (sau drept de folosire), poți fi acționat în instanță!

Recomandarea mea: Folosește muzică din zona Creative Commons.

| MihocCristian a răspuns (pentru kongeriket):

Iti multumesc pentru raspuns.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de firma si nici de licenta daca nu obtii bani din activitatea acelui radio. De asemenea nu ai voie sa transmiti continut protejat de drepturile de autor si asupra caruia n-ai dreptul de folosire.