| Lulu_1757 a întrebat:

Mi s-a furat acum cateva zile iPodul iar pana sa aflu eu, persoana deja il vanduse. Dupa cateva zile mi-a furat si telefonul dar am reusit sa-l recuperez, fara carteala insa, cand am intrat in casa peste familia lui, neanuntata, bineinteles, si in spate cu cativa baieti. Acum mi-e frica sa-i spun mamei ce s-a intamplat, mai ales ca e Craciunul... Simt ca fac infaract!

Răspuns Câştigător
| emy_3668 a răspuns:

Sunt de parere ca ar fi mai bine sa le spui pentru ca orice fapta rau ai face ei te pot ajuta adica iti pot lua apararea in fata altora si cred ca pana la urma ar fi bine sa-i spui adica eu nu vad nimic rua in asta nu tu ai furat ci t s-a furat si faptul ca ai intrat in casa lor este un impuls pe moment si cred ca vor intelege perfect si ei au fost copii

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tu cam dormi pe tine din cate vad. Cum, mama naibii sa-ti fure in doua zile, si IPod-ul, si telefonul? Nu-i rau sa le spui parintilor despre ce ti se intampla. La varsta asta, e grav sa fii tot timpul asa de adormita. Etnozarzavaturi, ceva?

| amaadina a răspuns:

Mai bine i'ai spune mamei tale... e mai bine decat sa se trezeasca cu politia la usa happy

| Maryabaii a răspuns:

Exista doua situatii:
1. daca tu ai avut grija de iPod i-ai putea spune, si daca sti cine l-a furat cu atat mai bine.Nu conteaza ca te cearta macar afla si te simti mult mai bine dupa ce ii spui. te duci la politie il denunti(doar in caz ca e ffoarte sigur si ca cel care ti l-a furat a recunoscut in fata ta)
2. tu nu ai avut grija de iPod prea tare. atunci plangi, zici ca ai avut grija si tot te duci la politie. o sa te certe mai rau dar o sa ii treaca.
Cat despre telefon, daca ai telefon, cartela nu conteaza ca o blochezi si nu se intampla nimic. Ii spui tot ce ai facut cu curaj, si o sa aprecieze ca ai recuperat telefonul.
Succes si sper sa rezolvi!

| alin4096 a răspuns:

Pai si cum ti le-a furat! Si tel si ipod, i-ai dat cheia de la casa, ce-ai facut?