| Daniel02 a întrebat:

am cateva zile leptopul meu a fost furat... am fost la politie dar nu au avut ce face! ma puteti ajuta sa il recuperez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea localiza atunci cand s-ar conecta la Internet dar daca il stii adresa IP sau adresa Mac care este scris pe spate de obicei dar cu nu o stii nu ai cum sa-l mai gastesti decat daca ai accesat cu el anumite site-uri si ei ti-au retinut datele de identificare cea cum nu cred ca a facut nimeni, dar era bine daca aveai parola BIOS si atunci nici Dracu nu-l putea deschide, sau Norton AntiTheft adica anti furt ceea ce iarasi nu aveai, oricum o sa iasa la iveala daca ti-la fost furat de cunoscuti
in caz ca mai ai actele laptopului trebuie contactat FBI-ul si le dai datele da identificare Mac si IP si cand se conecteaza la Internet laptopul se conecteaza la un sever indiferent de conexiune modem sau ruter dar nu pot dezvalui toate secretele de identificare, eu sunt spion fara scoala de spioni

| Daniel02 explică (pentru anonim_4396):

Actele le am dar nu stiu daca sunt scrise ip si Mac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel02):

Pai uita-te la acte si vezi ce scrie pe ele si imi scrii tot aici
nu garantez ca se poate localiza aceasta procedura implica organizarea mai multor oameni dar spune-mi ce scrie pe factura sau pe ce ai tu si mai vedem

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci. De acum e pierdut pentru totdeauna.

| mnthseby a răspuns:

Daca nu poate politia cum vrei sa putem noi?