| TPUanonim a întrebat:

Buna seara/ziua in primul rand.
Sa incep cu cateva, cele mai "groaznice".
Cand aveam 7-8 ani, noapte, eram prin curte ma jucam si aveam nevoie la wc.Nu m-am mai dus in casa si m-am dus dupa niste caramizi, acolo, pe un butoias, am vazut o silueta mica, neagra ( nu puteam sa-i vad fata), imi zicea sa vin mai aproape.Eu nu am stiut ce e si m-am apropiat si am vazut ca avea pe cap un fel de tepi mari cam de marimea unei furculite, speriindu-ma, am fugit in casa sa ii spun mamei ce am vazut, ea venind si cand am ajuns la locul cu pricina, nu mai era nimic.

Acum trei ani, stateam in pat si m-am intrebat cum se vede daca ma intorc pe spate, usa era deschisa si dupa usa era un hol. In acel moment, am vazut o femeie, imbracata in alb, cu parul desfacut gri, plutind a traversat holul.

Stra-bunica mea a murit cand aveam 3-4 ani, era o persoana rea, dumnezeu sa o odihneasca, care ii placeau mult pisicile chiar daca nu aveam nici una unde ne mutaseram noi.
Dupa cateva saptamani de la moartea ei, prin casa se vedeau siluete de pisici negrei, mieunat in mijlocul noptii. Ce inseamna asta? Vreau sa adaug ca am chemat preotul si totul a disparut dupa aceea.

De cam o saptamana, simt prezenta cuiva, odata am tresarit si am inceput sa spun :" nu sta acolo ca acolo stau eu cu picioarele " dintr'o data.Simt aproape mereu o prezenta rece in preajma mea dar nu mi-e frica ca simt ca intru'un fel suntem prieteni si ma protejeaza. Oare o fii sora mea care a murit la nastere?

Uneori, fara nici un motiv, mi se face frica rau simt ca am nevoie sa plec din acel loc,ducandu-ma la o persoana din camerele alaturate.

Eiii cam astea au fost cele mai urate lucruri care mi s-au intamplat.
Sper sa nu radeti sau ceva de genul asta, chiar daca e democratie, abtineti-va sa spuneti lucruri urate pentru ca am nevoie de niste lamuriri nu de niste trolli.

Răspuns Câştigător
| IoanaSorina a răspuns:

Nu ma rad! Stiu foarte bine cum te simti! Fratele meu a patit ca tine, stiu, cred ce ar putea fi, dar nu pot sa explic aici. Eu stiu multe despre aceste fenomene happy Seriosbatting eyelashes
adauga-mi id-ul te rog mult! : ioana.scumpika90
O sa iti spun tot ce trebuie, si ce stiu, ca sa stii si tu cate ceva happy

3 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Esti posedat.

| betty678 a răspuns:

Ti s-au intamplat lucruri foarte groaznice. Imi pare rau pentru tine. Pai as vrea sa iti spun ca probabil faptul ca ti-au murit 2 persoane din familie te-a socat. Si, da poate ca persoana care o simti rece este sora ta. Iar chestia cu strabunica ta faptul ca a fost o persoana rea si a iubit si pisicile negre(negre? serios?) este ceva ciudat si de asta. Sper ca te-am ajutat!

| pHoNnNe a răspuns:

Mintea noastra ne joaca deseori festehappy si nu o spun pentru ca nu am patit si eu chestii de astea... nu am patit ceva de genul` asta, dar ar trebui sa stii sa iti educi team de anumite lucrurihappy nu spunca nu exista asemenea lucruri, trebuie sa stii cum sa iti invingi frica, asa si eu cand eram mic credeam in tot felul de fantome si chestiihappy dar am avansat in varsta, si am altfel de gandire.