| MicPret a întrebat:

Mi s-a luat talonul mașinii de poliție pentru ca aveam cauciucurile mai mari decât CEE din carte, trebuie sa ma duc sa fac iar rarul sau sa constate ei ca le-am schimbat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu este nevoie sa mergi la RAR, pot si politistii sa constate ca ai pus cauciucurile regulamentare.
Exceptie face cazul ca expira ITP si trebuie sa te prezinti la RAR pentru noua ITP.

| MicPret explică (pentru Ioandelasal):

Pai și trebuie sa plătesc toată taxa sau doar pentru cauciucuri

| MicPret explică (pentru Ioandelasal):

Și cum pot sa îmi recuperez certificatul

| Ioandelasal a răspuns (pentru MicPret):

Nu stiu taxele la RAR, dar ti-am spus ca nu trebuie sa mergi la RAR.

| Ioandelasal a răspuns (pentru MicPret):

Dupa ce-ai schimbat cauciucurile te duci la politie, acestia vad ca le-ai schimbat si-ti restituie certificatul de inmatriculare.