| anonim_4396 a întrebat:

Mie nu mi se pare mare scofala ce a facut acel jandarm la protestele de sambata seara. Nu vi se pare ca se cam exagereaza in presa, ba chiar se tot sugereaza ca jandarmeria e subordonata lui Daddy?
Mi se pare ca prea se manipuleaza anumite evenimente.
Parca n-a mai vazut lumea militieni/jandarmi si se intreaba care e rostul lor. Asa sunt ei, gorile mai fara creier, nimic iesit din comun. Dar daca nici ei nu pot mentine o autoritate, o ordine, cred ca democratia e inteleasa cam prost.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu era normal să lovească pentru că nu era direct atacat.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu era direct atacat, dar era direct asaltat pentru ca, din ce vad in filmare, unii incercau sa le treaca gardul.
Eu zic ca e doar o manipulare a presei, la fel cum si cand acel mosulet a fost atacat brutal pentru ca nu voia sa fie filmat si hartuit, desi toata lumea a urlat ca mosul e de vina.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Legat de mosuletul ala, eu prima oara am vazut stirea la Realitatea si suna cam asa: Lichea comunista (era prezentat ca un fost securist) ataca cu un rucsac de firma un protestatar si ii sparge telefonul. Nimic legat de bataia care a urmat.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Erau și alți jandarmi asaltați.
De ce numai el îi lovea pe manifestanți?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mosul a atacat doar ca sa scape de hartuirea boului care-l filma. Asta nu a inteles o groaza de lume. Dar nu, jandarmeria e de partea PSD.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Fiindca el avea mai mult cojones si statea prost cu nervii la atata presiune. Ce e de aratat cu degetul si insinuat atatea despre el?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca erai in locul celor loviți, nu te mai gândeai la cojones.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

De parca e timp de gandit multe atunci. Poate si de rate la banca, de zilele de concediu in Thasos...

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Acum fara misto, dar in locul celor loviti nu as fi bruscat dispozitivul de jandarmi...mi se pare de bun simt.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate se vede, mosul, nici nu avea timp sa se apere împotriva jandarmului. L-ar fi atacat un moș pe huiduma aia de jandarm? Nu vorbi daca nu știi ce ai văzut la tv.

| Freya1 a răspuns:

Normal prezenta jandarmeriei este obligatorie pentru a mentine ordinea.
Atata timp cand oameni protesteaza pasnic ei nu au de ce sa intervina iar cand apele se tulbura ei trebuie intervina.Sunt si ei oameni stau acolo in frig cu ei si poate multi dupa ce isi termina tura intra printre protestatar.
Da da nu este ok sa isi puna puterile cu cei mai in varsta sau cu cei ce nu au facut nimic rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jandarmul in cauza este sustinator PSD, pupincurist Dragnea. Si Godina a aratat ca jandarmul in cauza a mai avut iesiri de gen cu jurnalistii. Asta altadata. Si atunci il proteja pe Dragnea si i-a impins f violent pe jurnalisti. Raspuns : un jandarm comunist pupincurist psd si dragnea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Godina reprezinta o voce clantoasa total irelevanta. De fapt, tocmai el e cel care a lansat asocierea la fel de irelevanta a respectivului jandarm cu Dracnea.
El este un politist rutier. Profita de popularitatea lui intr-un mod injositor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai e rutier, dar e un prost care face pe desteptul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu il stiu ca rutier in cea mai mare parte a carierei.
Dar bine acum, e cica si scriitor.