| anyia a întrebat:

Ne plangem ca e criza, comentam peste tot insa magazinele, mallurile si toate cele sunt pline... ce naiba s-a intamplat cu noi, de ce am ajuns la un nivel atat de slab in toata lumea?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La asta ne pricepem cel mai bine, pe o parte mințim iar pe alta ne văităm!
La mulți ani în noul an!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu a spus nimeni ca populatia Romaniei e in totalitate saraca, exista si o clasa " de sus" care nu simte criza. In afara de asta, oamenii fac tot posibilul sa-si asigure hrana de zi cu zi, taind din alte cheltuieli( haine, etc).

| dulcik99 a răspuns:

Pai gevernul asta a scumpit ex maxi -taxi si daca sa scumpit asta evident ca sa scumpit si taxiul iar pensiile, salarile au scazut de aceea acum intelegi?

| sourbiscuiT a răspuns:

Salutare!
De fapt nu noi suntem de vina, ci oameni de susin frunte cu Traian Basescu care au cumparat o gramada de limuzine, calculatoare moderne, si alte cheltuieli doar pentru ei.
Sia asa a bagat tara intr-o gramada de datorii.Si asa cred eu.La multi ani!

| CudiDaKid a răspuns:

Nu e de vina nici Basesc si nici Boc...devina sunt romanii are nu muncesc si care asteapta sa le cada tot din cer...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In marile magazine multi sunt privitori. Exista totusi familii care nici nu indraznesc sa-si faca unele cumparaturi de la Hipermarket.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai de toate sa scoatem din vocabular cuvintele: "nu se poate, nu, la noi nu se va schimba!"
mersi pentru ATENTIE.