| Sebastian_1355 a întrebat:

Ne vor lua ungurii Transilvania avand in vedere precedentul Kosovo?

6 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Noi cei din Transilvania cel mai bine am vrea sa fim doar noi de sine statatori. Nu ne place ca de la noi se iau cele mai multe taxe si avem cele mai putine beneficii. Multe din drumurile de la noi arata jalnic, in timp ce in Moldova de exemplu sunt super bune. Nu ne place ca la Bucuresti este un aparat birocratic supradimensionat care se lafaie din banii nostri si suntem codasi cand e vorba de primit fonduri. De exemplu fonduri europene pe domeniul Dezvoltarea Resurselor Umane noi am primit cam 12%, Moldova 23% iar Sudul 75%. Cum sa nu vrem sa ne desprindem?

| Linda a răspuns:

Scuze, sudul 65 %.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sa le-o dam cu pruni, de s-or ineca odata si odata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica nu aveti drumuri, dar voi sunteti primii care o sa aveti autostrada? sau poate nu esti roman? Ca se poate sa fii si ungur deghizat... Eu sunt moldoveanca tradatoare (care am plecat din Romania pentru ca imi era foarte greu, si nu am mai putut. Dar si asta ni se induce plecatul: 23 si jumatate eram la revolutie, iar acum doar vreo 21.) In Moldova(cea din Romania) avem doar doua drumuri mai bune, in rest, e foarte, foarte rau, nici nu poti sa iti imaginezi. Tendinta asta de segregare ne este insuflata - de george soros si conceptul sau de "open society"(gay, rromi, avorturi, cuvantul "rromani" de la el se trage din 2003, orice numai roman si national nu), uita-te ca el are o mina la Trepca in kosovo, si altele prin jur, s-ar putea sa il intereseze de fapt ca societatea sa fie mai deschisa pentru ca sa-i vinda lui rosia gratis. Sorosica nu functioneaza numai in Transilvania, el are un dinte dulce si pentru alte tari, mine si speculari de valuta(la activ prabusirea coroanei suedeze si a brittish poundului cu mai mult timp in urma). Nu suntem primii unde a dat el lovitura. Vezi ce scriu ziarele americane, ca el functioneaza si pe acolo prin spatele lui obama. Eu nu cred ca romanii nu isi dau seama ca suntem pacaliti. De asta se introduce atata ura intre noi: la Bucuresti pe toate strazile sunt bancuri cu moldoveni, olteni, unguri, ce o mai fi, numai roman nu. Asta ca sa ne conduca ei. Vedeti ca avem acum si gaze! De asta trebuie sa fim impartiti. Toti suntem romani si de aici, pana si ungurii sunt tot un fel de-ai nostri. Dar daca o sa le dam tot ce e al nostru, o sa le dam pentru ca suntem prosti. Neo-nazismul(la unguri ca doar ei au impuscat rromi) si neocomunismul mai in est nu se diferentiaza cu nimic si sunt sustinute de aceleasi forte: masonii.

| mugurel021978 a răspuns:

Eu zic sa le-o dam de buna voie, dar fara pruni.

| Yellowwolf a răspuns:

Nu,nu o sa le dam Transilvania niciodata.Si daca ar fi sa le-o dam ar trebui sa o facem printr-un referendum