| AdrianaBacescu a întrebat:

Neata! Cine sunt cei 13 candidati de la alegerile pentru un nou presedinte de anul vitor daca va fi declarat incomptabil Iohannis?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Oricum s-a amanat procesul pentru saptamana viitoare!
Daca prin absurd acest lucru se va intampla se vor organiza noi alegeri, cu noi candidati, evident fara Iohannis.Iar actualul presedinte va ramane in functie pana atunci.

| AdrianaBacescu explică (pentru Fatamuntilor):

Sa spune pe cei 13 candidati? Te rog?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Uite aici linkul http://www.voceatransilvaniei.ro/......noiembrie/ dar e irelevanta.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu va fi declarat incompatibil, pentru ca o asemenea decizie ar destabiliza grav tara, ar iesi oamenii in strada.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde sa stim noi care sunt candidatii? depinde cine isi va depund candidatura daca va fi cazul

| eduard1 a răspuns:

1) În prima instanţă Iohannis a câştigat! Ceea ce este foarte important!

Pe 18/11 s-a judecat dacă se admite sau nu recursul. Dosarul a fost amânat pe 25.nov. Dacă nu se admite recursul rămâne soluţia din prima instanţă unde a câştigat Iohannis. CAZ ÎNCHIS.
Dacă se admite se va stabili o dată (probabil la anul viitor) pentru recurs.

2) În cazul în care se admite recursul, la recurs se va constata imunitatea prezidenţială a lui Iohannis. CAZ SUSPENDAT.