| AdrianaBacescu a întrebat:

Neata! E adevart se vor repeta anul asta alegerii pentru un nou presedinte? in cazul care daca Iohannis este declarat incomptabil?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Daca=l declara incompatibil cu functia de presedinte. Ori nu este cazul. el acum este judecat pentru functia de primar. Daca pedeapsa este cu puscarie o sa vedem ce o sa hotarasca curtea de justitie. Mai este pana atunci.

| AdrianaBacescu explică (pentru Salontanul):

E pe 21 ianuarie dosarul.
Daca il declara incompatibil pe Klaus, cred eu il plang pe el foarte mult.

| Salontanul a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Eu nu cred. Nu-l sufar pe Iohannis ca este un bombalu dar nu cred ca va fi declarat incompatibil cu functia de presedinte. N-are nici o legatura. Va trebui sa restituie statului niste sume si atat. Daca va fi si aia!

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Te va foarte preucupata de politica!
Ai cel putin drept de vot, sau vrei sa urmezi o cariera politica?
Pentru ca desi cam toata lumea se pricepe la politica, putini o si inteleg la adevarata valoare, si aici ma gandesc la cei care o practica...
In cazul in care Iohannis va fi declarat incompatibil (lucru aproape imposibil), exista un presedinte interimat are il va inlocui pana la organizarea unor noi alegeri.
Nu sunt chiar usuoare organizarea unor alegeri si nu se stie cine va candida.