| AvalohAlyn a întrebat:

Nu-i așa că cine a inventat și cine produce alcool și băuturi alcoolice e un prost? Adică la ce folos alcoolul asta ce se tot vinde și se consuma? Din cauza alcoolului se întâmplă atâtea lucruri rele, certuri și scandaluri in familie, comportament deviant, boli și nenorociri.Din cauza alcoolului se pot produce și tragedii iar viețile a sute de milioane de oameni sunt afectate de alcool la scară mai mică sau mai mare.Atunci de ce naiba se mai comercializează alcoolul și se vinde și se consuma daca e atât de distrugător și nociv pentru oameni? Liniștea publică iar e afectată de alcool,sunt atâtea boli care apar și de la alcool de pe rafturile magazinelor exista milioane de litri de bere,vin,whisky, țuică etc
De ce?
Doar că să facă unii bani?
Eu as milita ca alcoolul sa fie interzis și să nu se mai conercializeze, dar cine șunt eu? Alcoolul e un drog psihoactiv care modifică negativ conștiința și comportamentul unui om, atunci spuneți-mi motivul pentru care nu este interzis? De ce nu se renunță la alcool?

2 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Iauzi. Daca eu vreau sa beau o bere la pizza sa nu mai am voie din cauza unor retardați care nu au măsură?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit doar primele randuri, bossuleanule, cererea face oferta.
Cati ani ani? 2?