| RatuscaCeaUrata a întrebat:

Nu mai suport... m-am certat cu mama groaznic
pe simplu fapt
ca ea la fiecare cuvant trebuie sa ma dea dreacu pe mine m-am saturat...
deci in fiecare fraza vorbeste cu draci
firial dracu etc
NU MAI SUPORT

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

E olteanca? laughing du-te si tu cateva zile pe la rude gen unchi matusi bunici, asta daca sunteti mai apropiati.

altfel va trebui sa suporti. stiu cum e. dar nu ai ce face pana te muti la casa ta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb si tu dar cu colegi si fate ca nu vrei sa auda ea

| Biiskrem a răspuns:

E mama ta! Chiar nu puteți vorbi deschis? Nu fi o răzgâiată și nu te mai plânge. Încearcă să vezi dincolo de drăcuielile ei... Și ea, ca orice om, are cu siguranță probleme.

| Overom a răspuns:

Indiferent de situatie o mama nu ar trebui sa vorbeasca asa cu propriul copil, intr-o zi cand e in toane bune incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca te deranjeaza cum iti vorbeste si sa se indrepte, alta situatie nu vad daca chiar vrei sa stopeze injuriile verbale.

| paulacarry a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu ea calm, sa o intrebi de ce e nervoasa(clar e nervoasa daca face asa), sincer, altceva nu ai putea face.

| AdrianExtreme a răspuns:

Incearca sa ii vorbesti cu calm de genu: Mama de ce cand vorbesc cu tine folosesti cuvinte cu dreacu etc. daca nu merge inseamna ca e nervoasa si laso peste cateva zile ii trece.