| anonim_4396 a întrebat:

O prietena vrea sa vina cu copilul ei din strainatate in Romania, insa fara tatal copilului. Poata sa vina sau ii trebuie imputernicire de la tata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inapoiere in tara nu ii trebuie acordul sotului, de acesta este nevoie pentru iesirea din tara. Numai bine!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de ce statut dispune copilul! Adică ce cetăţenie are!

| 0rlando a răspuns:

Îi trebuie acordul tatălui.

| Tzitzi12 a răspuns:

Daca vine nu ii trebuie nimic, daca pleaca ii trebuie procura.

| Deeutza2012 a răspuns:

Da tatal trebuie sa semneze ca e de acord sa scoata copilul din tara

| Lupu_Valentina_1993 a răspuns:

Daca nu are acordul tatalui o intoarce din drum