| ioana_5567 a întrebat:

am si eu o intrebare:Eu sunt in spania si am un copil de 7 ani pe care la adus mama mea aici cu imputernicire de la mine si de la tatal copilului.Nu sunt casatorita cu el dar copilul e pe numele lui.Eu acum doresc sa ma intorc in tara cu copilul dar tatal copilului nu vrea sa imi mai faca alta imputernicire. Pot trece granita cu copilul fara imputernicire? Ma puteti contacta si la email meu:joana192006@yahoo.com

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti reveni in tara linistita. Declaratia parintilor este ceruta doar pentru iesirea din Romania, la inapoiere ni se cere. Numai bine!