| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma, mai baga Oprescu taxa aia de 5 lei pentru trecut prin centrul Bucurestiului?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Oprescu nu poate opri aceasta taxa. Din contra vor mai aparea si alte taxe.

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Anul trecut cand se facea campanie electorala aproape toti candidatii au sustinut ca e nevoie de o taxa de intrare in Bucuresti sau in centrul orasului... (parca numai Blaga nu a zis ceva despre asta). Acum un arhitect de la Londra a zis ca ar fi necesara, ca si in Londra e o taxa de 10 Euro la intrarea in oras. Vezi mai jos fragment de articol
"Directorul Agenţiei de Dezvoltare din Primăria Londra, Peter Bishop, propune pentru fluidizarea traficului din Bucureşti soluţia din capitala Marii Britanii. "La Londra, numai ca să intri în oraş te costă zece euro. Ca să şi parchezi în centru, plăteşti alţi zece euro pentru fiecare oră de staţionare", a explicat Bishop. Banii strânşi în acest mod de la şoferi ar urma să fie investiţi, potrivit arhitectului britanic, în dezvoltarea liniilor de transport în comun. "
http://www.adevarul.ro/......itala.html

| fericirea a răspuns:

NU deoarece este o aberatie de om fara cunostinte practice