| CristiBM a întrebat:

Pe cererea de inoire C.I. se trece "recrut" daca am fost in 2002 la biroul de recrutare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o relevanta ca ai fost la biroul de recrutare in 2002, asa ca poti trece Fara obligatii militare.

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu cumva acolo se întreabă dacă ai stagiul militar satisfăcut sau nu? Care înseamnă altceva decât doar luat în evidență la biroul de recrutare.

| CristiBM explică (pentru mont):

Pe formular scrie "Situatie Militara" si optiunile sunt: Cadru activ / Recrut / Rezervist / Fara obligatii militare. Pentru persoanele mai tinere care nu au prins "excursia" la biroul de recrutare este clar "fara obligatii", dar eu sunt dintr-o generatie care a trecut pe acolo (si nu mai stiu ce am trecut ultima oara cand am facut cererea de buletin).

| mont a răspuns (pentru CristiBM):

Armata nu mai e obligatorie nici pentru tine deci tind să cred trebuie să bifezi tot fără obligații.