| Danny1212 a întrebat:

Pe cine ar trebui sa votez: Ponta`~
Klaus Iohannis~
P.S.: Mi se pare mult mai bun Klaus Iohannis decat, Ponta!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Iohannis, evident!

Klaus Iohannis: "În această seară voi fi din nou faţă în faţă cu Victor Ponta, începând cu ora 20:00, la B1 TV!"

https://www.facebook.com/......1767540077

Emisiunea poate fi urmărită și online aici: http://bit.ly/1v3cEAL

Să fim pe fază...

***

Iar tot astăzi de la 22:00 pe Digi 24 se va difuza în premieră documentarul "2 pentru România", regizat de Florin Iepan.

http://www.digi24.ro/......s+Iohannis

Abia aştept.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Votezi cu cine vrei tu si la fel o face fiecare, de ex. eu l-am votat si o sa-l votez pe Iohannis.

| RAY a răspuns:

Si mie mi se pare mai bun la hotie sa faci 6 case din metidati e ceva unicat, eu nu spun sa votezi pe unu sau pe altu, fi fara griji salaru nu va creste, in continuare facturile ne vor speria la iarna, preturile nu le face presedintele, locurile de munca nu le face presedintele, astea le face guvernul prin decizile sale

| Zenicide a răspuns (pentru RAY):

Vorbesti de cele 6 case care de fapt sunt apartamente de parca ar fi nu stiu ce senzatie, ai impresia ca unu care sta in chirie poate ajunge presedinte? Normal ca nu, e si normal sa aiba ceva bani.
Doua din casele lui Ponta valoreaza mai mult decat toate apartamentele lui Iohannis. Dar asta nu e mentionat nicaieri.

| RAY a răspuns (pentru Zenicide):

Deci un om sarac, simplu nu poate deveni presedinte? saraci sunt prosti, bogati sunt inteligenti? asta e un hot care a facut 6 case din hotie tu imi spui ca e normal asa ceva, eu nu vorbesc de ponta

| Zenicide a răspuns (pentru RAY):

"Deci un om sarac, simplu nu poate deveni presedinte?"
- In zilele noastre? Nu, si nici nu ar trebui.

"saraci sunt prosti, bogati sunt inteligenti?"
- De obicei da.

"asta e un hot care a facut 6 case din hotie tu imi spui ca e normal asa ceva, eu nu vorbesc de ponta"
- E un fizician nuclear, deci un om mai inteligent decat majoritatea. Prin urmare are mai multe sanse la un trai mai bun decat unul care nu isi poate lega siretul.

| RAY a răspuns (pentru Zenicide):

Ce gandire ai
1 oricine poate deveni presedinte indiferent de venitul avut
2 hai serios da tu o dovada ca asa e
3 ce e ala fizician nuclear omule

| SkyPilot a răspuns (pentru RAY):

Macar ala a dat meditatii. Ponta are 7 si nici atat nu a facut.

| Zenicide a răspuns (pentru RAY):

1. Sigur ca da, cineva care nu isi poate asigura o viata decenta pentru el insusi cum isi va asigura acelasi lucrui pentru tara lui.
2. Ce dovada vrei? Ia cei mai cunoscuti 10 oameni de stiinta din zilele noastre si vezi care e sarac.
3. http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_physics

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ne intrebi pe noi cu cine sa votezi tu? asta e decizia ta nu a noastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis, logic.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis sa faca ceva daca iese el presedinte era mai bine il votam in primul tur pe Amaritei.

| Gogu06 a răspuns:

Iohannis - desi nu stiu de ce am impresia ca o sa il sfasie lupii astia chiar daca ajunge presedinte, oricum sunt slabe sanse pentru ca jocurile deja sunt facute. Sa nu uitam ca Ponta, a fost ajutat in campanie, a facut parte din staful sau un agent CIA si nu doar un simplu agent, ci unul care acum se afla in boardul unei companii ce valoreaza vreo 7miliarde de dolari. Votati cu cine vreti, tot Ponta iese.

| SkyPilot a răspuns (pentru Gogu06):

Ramane de vazut. Ponta va avea mari diicultati afara. La cati Romani suntem in Canada, Ponta nu are aici nici un fel de credibilitate, este tratat exact ca un impostor ce este. IN USA la fel. Obama e ceva mai nuantat, dar daca castiga republicanii presedentia peste 2 ani, va fi si mai rau pentru Ponta.

| timeea1998 a răspuns:

Iohannis e cel mai bun. Parerea mea.