| SaveTheNature a întrebat:

Pe cine credeti ca va pune premier Klaus Iohannis, dupa ce pleaca Ponta?

Răspuns Câştigător
| aXandra a răspuns:

De parcă Ponta pleacă așa ușor! El va ține cu dinții de postul lui fără rușine. Este un demagog, degeaba...

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

" parerea mea e ca domnul basescu va vi prim minstru propun chiar de johannes, el i va aduna pe pdl, pnl, unpr, udmr si va vi un nou guvern cu base in frunte, adevaru e ca base e un adevarat lider, tineri care au urlat ca asa stiu romanii sa se manifeste iar de base vor da, in Romania mereu va vi la fel, tineri nu au cerut salari, locuri de munca, o viata mai buna, nu ei cand termina facultatea se pensioneaza ce naiba, savenature
daca esti departe de tara asta de rahat ramai acolo si uita de Romania"
Face-ti ceva cu smintitul acesta de Ray, sa mearga la gradinita agramatul cu creierul lui de gaina.

| Hombre a răspuns:

Un nou guvern il formeaza o noua majoritate parlamentara.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu ştiu, vom trăi şi vom vedea, dar sper să fie cineva demn de această funcţie şi competent, nu un ponta.

Cert este că nu va fi Băsescu, aşa cum au tot speculat psd-iştii, în speranţa să păteze imaginea lui Iohannis.

| Alphawolf a răspuns:

Nu stiu, dar se pare ca e nasoala treaba cu bugetul. Din cate am inteles, se vrea un guvern format din tehnocrati. PSD-ul si Ponta fug de raspundere, trepideaza.

| RAY a răspuns:

In primul rand pentru ca presedintele sa poata alege trebuie ca guvernul sa cada apoi presedintele propune un prim minstru el are timp cateva zile ca sa isi faca majoritatea si desigur prim minstri, apoi guvernul trebuie sa treaca de parlamanet 50% ´plus un vot, apoi prim minstri in frunte cu prim mininstru depun juramintele in fata presedintelui, deci ca johannes sa poate propune ceva trebuie sa cada guvernul asta dupa 21 decembrie, baeescu e presedinte momentan, parerea mea e ca domnul basescu va vi prim minstru propun chiar de johannes, el i va aduna pe pdl, pnl, unpr,udmr si va vi un nou guvern cu base in frunte,adevaru e ca base e un adevarat lider, tineri care au urlat ca asa stiu romanii sa se manifeste iar de base vor da, in Romania mereu va vi la fel, tineri nu au cerut salari, locuri de munca, o viata mai buna, nu ei cand termina facultatea se pensioneaza ce naiba, savenature daca esti departe de tara asta de rahat ramai acolo si uita de Romania

| SaveTheNature explică (pentru RAY):

Iohannis a spus clar ca nu-l va numi pe Basescu prim ministru. Iohannis se tine de cuvant..Esti prea psd ist..mult prea psd-ist.Nu te mai uita la antena 3 ca iti spala creeierii.,

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Eu nu sunt psd ist, faptul ca imi exprim parerea nu inseamna ca nu am dreptul

| mihai69 a răspuns:

Cine ți-a spus că pleacă Monta?!?

| OnuOnulică a răspuns:

Cred ca pe Crin Antonescu.
Cel putin eu asa as vrea happy

| SaveTheNature explică (pentru OnuOnulică):

Hmmm, nu prea as vrea sincer. Ceva mai fresh. Crin a cam stat de mana cu Ponta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

N-am de unde sa stiu exact, pot doar sa banuiesc ca va fi unul dintre :
MRU, Emil Boc, Vasile Blaga, Adrian Videanu sau alt smecher din ACL. Nu stiu daca are tupeu' sa-l puna pe Basescu Prim-Ministru fiindca s-ar compormite in fata celor care au crezut orbeste in el. Dar nu m-ar surprinde sa-l vad iar pe MRU prim-ministru.
Presupun ca guvernul Ponta va cadea prin motiune de cenzura in urma traseismului politic care apare in mod normal cand se schimba puterea.

| SaveTheNature explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Cati psd-isti pe TPU.laughing)) Ba voi inca nu sunteti constienti ca tinerii l-au batut pe Ponta la un scor ZDROBITOR? sincer dar Iohannis ne va bucura pe noi si va va dezamagi, pe voi cand vor cadea usor usor toti mafiotii.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru SaveTheNature):

De unde ai tras concluzia ca sunt PSD-ist?
Sincer, ma doare-n kuur cine cade si cine bate pe cine. Faptu' ca se baga intre ei la puscarie nu poate decat sa ma bucure.
Puie Monta, Mure Iohannis.

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cu ce contribuie tineri la Romania? ma refer la drogati care urlau duminica seara in bucursti? scuzame ei fac facultate pana la 30 de ani,apoi devin mari geni apoi vor vile si mercedes,ma lasi cu generatia facebook,astia sunt maimutoi drogati, am fost prin caime si cunosc destule cazuri de drogati, betivani, hoti, violenti care fac facultate sa scape de munca, zi-mi cati din generatia asta au facut ceva notabil? furaciuni prin europa atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monica Macovei sau Catalin Predoiu! Speram ca ponta sa plece cat mai repede! Maine daca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil pe Cătălin Predoiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parlamentul propune si președintele numește pe cel propus. Atât.
Ce poate face președintele si s-ar putea sa faca Basescu pana vine Iohanis este sa dizolve parlamentul. Atunci se fac alegeri parlamentare si vine unul nou. In parlament se voteaza un nou guvern. Mai vedem...

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Președintele nu poate dizolva parlamentul pe final de mandat. Citește Constituția!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Mai vedem. Deocamdată nu s-a stabilit ca respectivul ales este compatibil. S-ar putea sa se lungească pana albim si chiar sa fie alegeri din nou. Uiți ca si el așteaptă hotărârea.
Dar așa e, in ultimele 6 luni nu are voie sa dizolve.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Monica Macovei cred zice si eu asa.