| AvalohAlyn a întrebat:

Pe cine vrei presedinte dintre Ponta sau Iohannis? De ce?

Răspuns Câştigător
| catalina1238 a răspuns:

Eu pe Klaus Iohannis.

Pentru ca, el nu a spus doar, ci a si facut. Adica, nu a spus ca va face oras bun in Sibiu, ci a si facut-o! Ponta, in rest ce ne-a facut? Nimica! El doar presedinte vrea sa fie. Deja el se prea apropie, zau.

Desi, multi romani (nationalisti) nu vor sa le fie un sas presedinte de aia il aleg pe Ponta.

Si da, cei mai multi oamenti voteaza cu Ponta. REZULTATE: Ponta: 40, 54% si Iohannis 30, 02%.

SPER SA CASTIGE IOHANNIS! big grin.

Tu cu cine votezi?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe Klaus Iohannis, clar.

Pentru că Ponta este sub orice critică - un hoţ mitoman -, iar Iohannis are ceva demnitate, viziune, experienţă, bunăvoinţă, realizări, seriozitate şi pare promiţător.

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

http://i.imgur.com/00L5G6h.jpg

http://www.tpu.ro/......-mai-mult/

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

| Dandanache a răspuns:

Presedinte? Johannis. De ce? De Ponta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe Iohannis asa cum am mai scris la 20 intrebari pana acum.

E singurul care a demonstrat prin fapte ca poate face ceva, si aici ma refer la Sibiu.

| neutrino a răspuns:

Amandoi sunt prea mici pentru o asemenea functie.

| Gabrielg29 a răspuns (pentru neutrino):

Iar tu esti si mai mic ca valoare.

| Lawliet14 a răspuns:

Ma abtin, dar merg la vot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lawliet14):

Situatia e mai nasoala la tara deoarece prea putini se informeaza politic.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Hoti amandoi dar sincer Iohanis!

| robi1990 a răspuns:

Klaus Iohannis,

| jeann a răspuns:

Pensionarii si analfabetii voteaza masiv cu Ponta

| ChrystianSandu a răspuns (pentru jeann):

Poftim? Vrei sa spui ca pentru a punga de faina si una de malai, pun stampila de vot, pe semnul (simbolul partidului)?

| Cocacola121 a răspuns:

Iohannis, tara trebuie condusa de un neamt, ca sa ajungem si noi macar un sfert ca nemtii

| LeScorpio31 a răspuns:

Pe Iohannis.Deoarece Ponta nu era nimic si a crescut rapid... si acum vrea sa fie presedinte.