| zed0mrt a întrebat:

Pensionarii pe caz de boala, beneficiaza de marirea cu 5% in 2016?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, de majorare beneficiaza toti pensionarii, prin marirea punctului de pensie, conform OUG nr.57/2015, citez:
"Art. 14. - (1) Prin derogare de la prevederile art. 102 alin. (2) din Legea nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice, cu modificările și completările ulterioare, în anul 2016 valoarea punctului de pensie se majorează cu 5% și este de 871, 7 lei."

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se maresc toate pensiile. Deci si pensionarii pe caz de boala. Cum alea sunt mic n-o sa fie cine stie ce in plus.

| Divy a răspuns:

Din păcate nu prea mai au de unde să mărească nu le pasă de oameni bolnavi sad ..cum de sunt așa insensibili

| BJK1903 a răspuns:

Nu din pacate, din cate am vazut si auzit au spus ca vor sa taie din nou din pensii. straight face Sper ca te-am ajutat, funda? happy

| VreauMiere a răspuns:

Nu o sa mareasca pensiile. In 2016 iar o sa taie pensiile sad