| pisoias a întrebat:

In cazul pensionarii pe caz de boala cam dupa cat timp se primeste decizia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cat de aglomerati sunt functionarii de la Casa de pensii.
Iti dau exemplul meu, este drept ca pentru pensie de varsta, am primit decizia de pensie dupa 89 de zile de la data depunerii cererii si aproape imediat am primit si pensia pe 3 luni.

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sper ca nu esti tu in cauza...

| AvalohAlyn a răspuns:

Mie mi-a venit peste 1 luna jumate.Cam in intervalul de 2 luni vine decizia din cate știam.

| oz_1736 a răspuns:

Consultate cu doctorul cu care ai lucrat la dosarul de pensionare, si vezi daca poti depune (cam) aceleasi acte pentru indemnizatie de handicap