| LanguageMaster a întrebat:

Pentru a construi o seră cu plante și fructe exotice ai nevoie de autorizație?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de autorizatie de construire, emisa de primaria localitatii.

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Înainte de edificarea construcţiilor trebuie obţinute autorizaţiile şi avizele de funcţionare de la Garda de Mediu, Direcţia Sanitar Veterinară şi de la Sanepid.

• Autorizaţia sanitaro-veterinară pentru funcţionare;

• Avizul de mediu;

• Autorizaţia PSI (Prevenirea şi Stingerea Incendiilor);

• Autorizaţie de funcţionare de la Protecţia Muncii pentru respectarea disciplinei în muncă;

• Avizul de funcţionare din partea Primăriei unde se vă desfășura activitatea;

• Contract de furnizare servicii de salubritare cu o firmă care activează în acest domeniu.
Daca era un solar nu trebuie atatea aprobari dar pentru sera trebuie.

1 răspuns: