| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Pentru cei ce ați dat sala foarte recent, la sală mai poate să-ți pice și intrebări din meacanica sau întrebări din mecanica nu se mai dă la sală, că de prim ajutor știu că îti pică, de asemenea îti mai poate pica întrebări și din altă categorie în afară de cele menționate mai sus?
+legislație rutieră toată și indicatoare rutiere?

7 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

În continuare se dau întrebări de mecanică, bineînțeles. Poți face mediul de învățare împărțit pe categorii și așa vei avea parte de succes garantat.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru DanielVălean):

Problema e că am cumpărat o carte de învătat din 2020 si nu are mecanica si nici prim ajutor dar am una din 2016 cu mecanica si prim ajutor mai e valabila ndin punct de vede mecanic si prim ajutor ma gandesc ca poate s-a schimbat ceva din 2016?

| DanielVălean a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Nu știu să mă pronunț cu exactitate, dar aș tinde să cred că varianta din 2016 încă e actuală. Întrebările de mecanică și de prim ajutor nu s-au scos.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru DanielVălean):

Deci pot invata linistit din cartea de 2016 pentru mecanica si prim ajutor?

| DanielVălean a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Fie de acolo, fie direct online de pe chestionare. La urma urmei, chestionarele trebuie să-ți iasă bine.

| Hela a răspuns:

Eu stiu ca sunt intrebari din mecanica si normal ar fi sa fie la sala intrebari din mecanica. chiar daca iti e greu sa inveti toata legislatia, aceasta e cu un scop si ar trebui sa o iei in serios big grin

| Zamolxis22 a răspuns:

Intrebari din mecanica primesti in jur de 3-4 maxim, nu primesti multe oricum. Iar pe langa ce ai mai spus iti pot pica intrebari din conduita preventiva.