| ionutk9 a întrebat:

Pentru permis arma neletala poti sa ai un handicap locomotor? sau trebuie sa fii perfect sanatos fara niciun defect? care ar fi procedurile complete. raspundeti doar cei care stiti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti trage cu arma si daca n-ai ambele picioarele, plus un ochi lipsa. Totul tine de starea ta psihologica. Daca nu treci examenul psihologic, nu poti obtine autorizatia de port-arma.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca medicul care iti elibereaza certificatul medical spune ca esti apt de a detine si purta arme neletale atunci poti primi permisul. Detalii privind procedura si actele necesare le gasesti aici: http://www.igpr.ro/acte_necesare_permis_arma.htm. Numai bine!

| skama18 a răspuns:

Daca treci de psihologie poti sa iei permis...cunosc cazuri