| GabiiTssu a întrebat:

Pentru plecari in Anglia am auzit ca ai nevoie de certificatele parintilor de casatorie. Pentru ce e nevoie?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti major n-ai nevoie de nimic de la parinti, ai nevoie doar de CI sau pasaport valabile.

| express11 a răspuns:

Ai auzit o prostie. daca ai 18 ani, esti liber sa pleci.doar cu buletinul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva. daca esti minor si nu esti insotit de parinti ai nevoie de acordul lor dat la un notar

| niculita4tpu a răspuns:

Nu ai nevoie de certificatele lor de casatorie, n-ai nevoie decat de buletinul tau. Iti recomand sa inchei o asigurare de calatorie, nu se stie cand te ia durerea de masea de iti vine sa turbezi sau daca ai vreun accident, uneori asigurarea plateste chiar si transportul parintilor pana la tine, daca esti implicat in vreun accident nefericit. Mai bine sa fii sigur decat sa-ti para rau. Cand plec in calatorii in strainatate, eu imi aleg o asigurare de pe http://www.romasig.ro/asigurari-calatorie.php Calculatorul ala imi apara care sunt cele mai ieftine. Drum bun!

| AlexeLup a răspuns:

In caz ca sunt despartiti ai nevoie de acordul ambilor parinti.De accea este nevoie de certificatul lor de casatorie, pentru un accord comun

| GabiiTssu explică (pentru AlexeLup):

Dar am 18 ani si nu sunt despartiti