| Cr7adi a întrebat:

Perioada contemporana intre ce ani este? Comunismul in Romania se incadreaza in aceasta perioada?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

"Perioada contemporana" este un termen relativ, nu se pot da anii exacti. Ca si regula generala, se considera ca fiind contemporan ceea ce se petrece in timpul vietii noastre. Astfel, unii dintre noi sunt contemporani si cu comunismul (macar partial), multi dintre utilizatorii de pe site nu sunt insa contemporani acestei perioade.

| dellu a răspuns:

Perioada contemporana incepe dupa caderea comunismului.

| ciprian2001 a răspuns:

Pai comunismul roman se incadreaza.Perioada contemporana va dura pana la o noua descoperire majora.Probabil urmatoarea perioada va purta numele acelei descoperiri.Ex: Epoca Bronzului...